Центр громадської безпеки при ОГФ України ОГП ДК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Керівником ОГФ України ОГП ДК
генерел-лейтенант ГЦС
ВОРОПАЙ Микола
Центр громадської безпеки навчального закладу — це простір для розвитку особистості учня, студента в царині громадської безпеки навчального процесу і створення безпечного освітнього середовища безпеки силами учнівського, студентського самоврядування.
-
Метою та завданням роботи Центру громадської безпеки є:
-
допомогти розкрити повною мірою інтелектуальний, соціальний, духовний, фізичний потенціал учнів, студентів, слухачів;
-
виховати громадянина України в дусі національно-патріотичного виховання шляхом формування та утвердження української громадянської ідентичності на основі єдиних суспільно-державних (національних) цінностей.
-
-
Учень (студент) в процесі роботи Центру громадської безпеки має сформувати для себе активну життєву позицію, прагнути взяти на себе відповідальність за БЕЗПЕКУ В НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ І СУСПІЛЬСТВІ, у якому він живе; підготувати учнів, студентів до дієвої участі в демократичних процесах.
Робота в Центрі громадської безпеки сприяє виявленню та розвитку організаційних і лідерських навичок учнів, студентів по створення безпечного освітнього середовища, формуванню у них відповідальності, принциповості, ініціативності.
З цією метою Центр громадської безпеки організовує за допомогою членів Об’єднання громадських формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону та офіцерів ювенальної поліції:
-
проводить профілактичну роботу по попередженню дитячих і підліткових правопорушень;
-
навчання лідерів навчального закладу по організації безпечного освітнього середовища;
-
проводить анкетування та дослідження серед учнів і студентів, які виявляють тенденції розвитку безпечного освітнього середовища та самоврядування в цілому;
-
заохочує використання творчих та нестандартних підходів щодо організації діяльності по організації безпечного освітнього середовища;
-
заохочує відзнаками та нагородами активну діяльність в Центрі громадської безпеки та органах учнівського (студентського) самоуправління в цілому.
-
спільно з членами ОГФ України ОГП ДК і офіцерами ювенальної поліції здобувають юридичні навички консультативного характеру в галузі безпечного освітнього середовища та самоврядування в цілому;
ЗОКРЕМА допомагають в організації чергування в навчальному закладі з метою організації безпечного освітнього середовища (спостережень за недопущенням попаданню в навчальний заклад небезпечних предметів і речовин тощо);
-
контролюють якість чергування в класах з метою організації безпечного освітнього середовища;
-
допомагають адміністрації навчального закладу в організації евакуації учнів (студентів) у випадку Надзвичайних ситуацій.
Стажуванням є процес із формування і закріплення на практиці професійних знань юриста, майбутнього правоохоронця, військовослужбовця, резервіста Національної гвардії України, Збройних сил України тощо, умінь і навичок, отриманих у результаті теоретичної і практичної підготовки особи, яка одержала посвідчення кандидата в члени ОГФ України ОГП ДК з метою отримання проходження стажування в ОГФ України ОГП ДК і можливого членства в ОГФ України ОГП ДК.
Кандидатом в члени ОГФ України ОГП ДК (рекрутом) може бути особа до 18 років, яка на день початку стажування має дійсне посвідчення кандидата в члени ОГФ України ОГП ДК.
Стажування базується на принципах верховенства права та законності, юридичної деонтології, рівності, поваги до членів правоохоронної та правозастосовної системи України, системності, професійності та компетентності, єдності програмного та методологічного підходів підготовки стажиста до заняття правоохоронною і правозастосовною діяльністю в рядах ОГФ України ОГП ДК самостійно.